O nas

Dzień dobry,
tu Justyna i Michał – założyciele przedszkola Nutka. Dziękujemy, że trafiliście Państwo na naszą stronę.

Jeśli stoją Państwo przed wyborem przedszkola i zastanawiają się nad naszą placówką, chcemy przedstawić informacje, które pomogą Wam podjąć decyzję.

Nutka to przedszkole, którego ideę tworzyliśmy od podstaw. Obecnie ma ono trzy oddziały: w Starej Iwicznej, Nowej Iwicznej i Piasecznie.

Od września 2023 roku przedszkole Nutka w Nowej Iwicznej jest przedszkolem publicznym.

Staramy się, aby w naszych przedszkolach dzieci czuły się jak w drugim domu, były bezpieczne, traktowane z szacunkiem i miały poczucie dobrej opieki. Dlaczego jest to ważne? Dobre samopoczucie dzieci sprzyja nauce, dlatego najważniejsze jest dla nas, aby dzieci lubiły nasze przedszkole i przychodziły do niego z radością.

Ogromną wagę przywiązujemy do wysokiej jakości nauczania. Stale poszukujemy nowych form i metod pracy. W pracy z dziećmi inspirujemy się metodami m.in.: Porozumienie Bez Przemocy M. Rosenberga (NVC), Wychowanie Bez Porażek wg T. Gordona, pedagogika Jaspera Juula.

Staramy się nie stosować nagród oraz kar. Uważamy, że dzieciom potrzebne jest przede wszystkim zainteresowanie oraz wsparcie. Nasi nauczyciele to osoby uważne na potrzeby dzieci, jednocześnie wspierające ich Rodziców. Nauczyciele są kluczowi w rozwoju dziecka, dlatego stawiamy na ich edukację. Co roku nasi pedagodzy uczestniczą w wielu kursach i szkoleniach organizowanych przez przedszkole.

Dbamy o to, by oferta imprez kulturalnych oraz atrakcji była dla dzieci interesująca i niebanalna. Wszystko po to, by przygoda z Nutką była fascynująca.

Razem tworzymy przyjazne miejsce, gdzie dzieci mogą poznawać, doświadczać, zdobywać wiedzę, kształtować umiejętności oraz wzmacniać poczucie własnej wartości.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o naszej kadrze i organizacji przedszkola.

Justyna Glica & Michał Otręba

Właściciele przedszkola Nutka

Kadra przedszkola Nutka

W przedszkolu Nutka zatrudniamy nauczycieli z dyplomami uczelni wyższych o specjalnościach wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne.
Na stałe zatrudniamy również nauczycieli: muzyki, plastyki oraz języka angielskiego
. Współpracujemy z psychologiem, logopedą, instruktorami tańca i baletu.

Każdą grupą dzieci opiekuje się dwoje nauczycieli oraz asystentka.

Co roku prowadzimy szkolenia dla kadry pedagogicznej, dzięki czemu cały czas zmieniamy się na lepsze. Nasi nauczyciele stale rozwijają swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w licznych kursach, m.in.:

 1. Glottodydaktyka - prof. Rocławskiego
 2. Dziecięca Matematyka wg Gruszczyk - Kolczyńskiej
 3. Warsztaty muzyczne Carla Orffa
 4. Trening skutecznego nauczyciela wg Gordona
 5. Metoda Dobrego Startu - prof. Bogdanowicz
 6. Pedagogika zabawy - Klanza
 7. Kodowanie
 8. Kinezjologia edukacyjna
 9. Metoda Batii Srauss
 10. Gimnastyka wg Weroniki Sherborne
 11. Gimnastyka z elementami Jogi
 12. Empatia w przedszkolu

Większość nauczycieli to osoby doświadczone. Współpracują z nami od wielu lat, a ich dzieci często są również naszymi wychowankami.

Poniżej zapoznacie się Państwo z historiami – naszymi oraz poszczególnych osób pracujących w oddziałach przedszkola Nutka.

Kadra

Justyna Glica

właściciel, dyrektor generalny

Ukończyłam studia na kierunkach: pedagogika przedszkolna, pedagogika wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną oraz marketing i zarządzanie.

Wyznaczam kierunki, w jakich będzie się rozwijać przedszkole, sposoby realizacji zadań, inspiruję i motywuję kadrę. Bezpośrednio nadzoruję pracę dyrektorów poszczególnych oddziałów, ściśle z nimi współpracuję. Całe życie zawodowe poświęcam myśleniu nad tym, co jeszcze mogę zrobić lepiej, aby dzieci w naszym przedszkolu były bezpieczne, szczęśliwe i mogły rozwijać swoje zainteresowania.

Prywatnie jestem mamą Ani i Krzysia, szczęśliwych absolwentów Nutki. W wolnych chwilach lubię czytać literaturę z zakresu wychowania, motywowania, psychologii dziecka. Poza literaturą zawodową uwielbiam czytać kryminały, zwłaszcza polskich oraz skandynawskich autorów. Uwielbiam samodzielnie organizować podróże, podczas których podziwiam architekturę, szeroko pojętą sztukę i zachwycam się walorami przyrodniczymi. Moje zamiłowanie do sztuki zdecydowanie przekłada się na działania podejmowane w przedszkolu. Ciągle poszukuję nowych inspiracji do przedszkolnych dekoracji, strojów, tańców oraz - oczywiście - muzyki.

Michał Otręba

właściciel, dyrektor administracyjny

Przedszkole Nutka prowadzę z żoną Justyną od 2002 roku. Ukończyłem studia na kierunku administracja i zarządzanie. Mam naturę społecznika, lubię angażować się w pomoc ludziom, zarówno lokalnie, jak i w skali krajowej. Jestem bardzo aktywnym członkiem Stowarzyszenia Niepokonani 2012. Wielokrotnie byłem organizatorem lokalnych imprez takich, jak Wielka Majówka w Nowej Iwicznej; pomagałem także przy festynach parafialnych w Starej Iwicznej oraz w zawodach motocrossowych w Mysiadle. Interesuję się zagadnieniami z zakresu prawa, w szczególności administracyjnego i budowlanego. Moim hobby jest strzelectwo, w którym odnoszę wiele sukcesów i cały czas się rozwijam.

W przedszkolu odpowiadam za administrowanie budynków. Pilnuję wszelkich napraw, remontów czy ozonowania budynków.

Zajmuję się też działalnością reklamową na rzecz przedszkola. Uwielbiam wszelkie techniczne łamigłówki, dlatego sam nauczyłem się drukować koszulki, kubki, teczki etc. Z pewnością na tym nie poprzestanę, gdyż mam w głowie wiele pomysłów do zrealizowania.

Katarzyna Śliwa

dyrektor przedszkola Nutka w Nowej Iwicznej

Moją pasją od zawsze było nauczanie dzieci. Naturalnym startem na drodze mojego rozwoju były studia z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie, którego jestem absolwentką. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku: zarządzanie oświatą. Uczestniczyłam również w licznych kursach i szkoleniach doskonalących mój warsztat pracy. Dało mi to podstawy do pracy z dziećmi i współpracy z kadrą.

Pracę jako nauczycielka w przedszkolu rozpoczęłam tuż po studiach. Przez dziesięć lat uczyłam dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Od 2013 roku zdobywam doświadczenie i spełniam się jako dyrektor przedszkola Nutka w Nowej Iwicznej. Chcę tworzyć placówkę, w której dzieci mają możliwość kształcenia i wychowania na najwyższym poziomie. Zależy mi na budowaniu kreatywnego zespołu nauczycieli oraz dobrej współpracy z rodzicami. Sukcesy uczniów i nauczycieli są dla mnie dodatkową motywacją do pracy i zrobienia czegoś więcej. Dobra organizacja pracy, kontakt z ludźmi i zaangażowanie w swoją pracę to cele, które przyświecają mi na co dzień.

Prywatnie jestem mamą Łucji, która jest absolwentką przedszkola Nutka. Przedszkole zaszczepiło w niej miłość do muzyki, dzięki czemu dziś córka uwielbia uczyć się gry na pianinie. W wolnym czasie lubimy jeździć na wycieczki rowerowe (i nie tylko), podczas których szukamy inspiracji do tworzenia naturalnych przedmiotów oraz projektowania wnętrz. W wolnych chwilach czytam książki z zakresu psychologii i edukacji dzieci i młodzieży.