Zajęcia

„Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu”

Robert Fulghum

Rozwój dzieci jest dla nas priorytetem. Przez nasze działania wspieramy ich muzykalność, zdolności językowe, taneczne, ruchowe, plastyczne. Każdy maluch znajdzie u nas aktywność, w której czuje się dobrze.

Wszystkie zajęcia są wliczone w cenę czesnego, więc Rodzice nie płacą za zajęcia dodatkowo.

Wybór zajęć jest naprawdę duży. Zajęcia odbywają się z różną częstotliwością – codziennie, raz w tygodniu lub dwa razy w tygodniu.

Regularne zajęcia w przedszkolu Nutka obejmują:

Codziennie Dwa razy w tygodniu Raz w tygodniu
Rytmika z akompaniamentem pianina x
Nauka gry na instrumentach muzycznych (dzwonki, instrumenty perkusyjne, bębny, ukulele) x
Język angielski x
Gimnastyka poranna x
Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu x
Tańce x
Ceramika 1x w miesiącu
Balet x (dla dzieci 5 i 6 letnich)
Warsztaty plastyczne x
Kodowanie na dywanie x
Glottodydaktyka x
Dziecięca matematyka x
Logopedia x
Psycholog x

Dodatkowo płatne są jedynie indywidualne zajęcia z logopedą oraz jednorazowy koszt zakupu kart pracy, ubezpieczenie NNW oraz kart wejściowych.

Atrakcje

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

Stawiamy na rozwój dzieci przez poznawanie kultury i sztuki w taki sposób, które je zainteresuje.

Mamy najbogatszy program edukacyjno-rozrywkowy spośród okolicznych przedszkoli. Średnio organizujemy 80 do 90 imprez w roku przedszkolnym.

W każdym miesiącu w przedszkolu Nutka odbywają się występy:

• teatralne,
  • koncert muzyków z Filharmonii Narodowej,
  • koncerty Wiolinki i Basika

Regularnie odwiedzają nas hodowcy ze swoimi zwierzętami - gościliśmy już hodowcę lam, jeży, pasikoników, motyli, węży itd. Organizujemy spotkania z ludźmi o ciekawych zajęciach typu magik, iluzjonista czy kataryniarz oraz pokazy – baletowe czy kuchni molekularnej.

Przygotowujemy barwne muzyczne przedstawienia z okazji Jasełek, Dnia Babci i Dziadka, Dnia Mamy i Taty oraz piknik z okazji zakończenia roku przedszkolnego. W Dniu Dziecka wystawiamy przedstawienie, w którym aktorami są Rodzice naszych podopiecznych. Występy przedszkolaków uwieczniamy na płytach dvd, które bezpłatnie przekazujemy Rodzicom. Jest to wspaniała pamiątka, na lata.

W zależności od grupy wiekowej, od trzech do pięciu razy w roku jeździmy na ciekawe wycieczki, na których wspólnie z dziećmi dobrze się bawimy się i poszerzamy swoją wiedzę. Dwa razy w roku zapraszamy Rodziców z dziećmi na warsztaty i zajęcia otwarte. Dla najstarszych i najodważniejszych dzieci mamy specjalną atrakcję – nocowanie w przedszkolu!

Imprezy kulturalne planujemy na cały rok przedszkolny i tę informację przekazujemy Rodzicom na początku września.

Aktualny rozkład imprez i atrakcji w przedszkolu Nutka znajduje się tutaj

Oto ramowy plan imprez w przedszkolu Nutka.

Raz w miesiącu Dwa razy w roku Inna częstotliwość
Koncerty Filharmonii Narodowej x
Koncerty Wiolinki i Basika x
Przedstawienia teatralne x
Spotkania z ciekawymi ludźmi np.: magikami, hodowcami zwierząt, przedstawicielami różnych zawodów x
Warsztaty z Rodzicami x
Atrakcje okazjonalne np.: pasowanie, andrzejki, wigilia, bal, powitanie wiosny, dzień dziecka itp. x
Występy dzieci 4 x w roku
Teatr Rodziców 1 x w roku
Piżama party 1 x w roku dla 5 i 6 latków
Wycieczki 3 x w roku wszystkie grupy

Angażujemy dzieci także w akcje okolicznościowe:

• udział w konkursach i przeglądach muzycznych, plastycznych, tanecznych i teatralnych - regionalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych,
  • udział w akcjach charytatywnych.

Jednym słowem - w Nutce jest ciekawie!

Zobacz podziękowania

Zobacz dyplomy