O nas

Dzień dobry,
tu Justyna i Michał – założyciele przedszkola Nutka. Dziękujemy, że trafiliście Państwo na naszą stronę.

Jeśli stoją Państwo przed wyborem przedszkola i zastanawiają się nad naszą placówką, chcemy przedstawić informacje, które pomogą Wam podjąć decyzję.

Nutka to niepubliczne przedszkole, którego ideę tworzyliśmy od podstaw. Obecnie ma ono trzy oddziały: w Starej Iwicznej, Nowej Iwicznej i Piasecznie. Naszym pierwszym „dzieckiem” jest przedszkole w Starej Iwicznej, które założyliśmy i zarejestrowaliśmy na terenie Gminy Lesznowola w 2002 roku. Po kilku latach otworzyliśmy kolejne przedszkola Nutka: w 2009 roku w Nowej Iwicznej, a w 2013 roku - w Piasecznie.

Staramy się, aby w naszych przedszkolach dzieci czuły się jak w drugim domu, były bezpieczne, traktowane z szacunkiem i miały poczucie dobrej opieki. Dlaczego jest to ważne? Dobre samopoczucie dzieci sprzyja nauce, dlatego najważniejsze jest dla nas, aby dzieci lubiły nasze przedszkole i przychodziły do niego z radością.

Ogromną wagę przywiązujemy do wysokiej jakości nauczania. Stale poszukujemy nowych form i metod pracy. W pracy z dziećmi inspirujemy się metodami m.in.: Porozumienie Bez Przemocy M. Rosenberga (NVC), Wychowanie Bez Porażek wg T. Gordona, pedagogika Jaspera Juula.

Staramy się nie stosować nagród oraz kar. Uważamy, że dzieciom potrzebne jest przede wszystkim zainteresowanie oraz wsparcie. Nasi nauczyciele to osoby uważne na potrzeby dzieci, jednocześnie wspierające ich Rodziców. Nauczyciele są kluczowi w rozwoju dziecka, dlatego stawiamy na ich edukację. Co roku nasi pedagodzy uczestniczą w wielu kursach i szkoleniach organizowanych przez przedszkole.

Dbamy o to, by oferta imprez kulturalnych oraz atrakcji była dla dzieci interesująca i niebanalna. Wszystko po to, by przygoda z Nutką była fascynująca.

Razem tworzymy przyjazne miejsce, gdzie dzieci mogą poznawać, doświadczać, zdobywać wiedzę, kształtować umiejętności oraz wzmacniać poczucie własnej wartości.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o naszej kadrze i organizacji przedszkola.

Justyna Glica & Michał Otręba

Właściciele przedszkola Nutka

Kadra przedszkola Nutka

W przedszkolu Nutka zatrudniamy nauczycieli z dyplomami uczelni wyższych o specjalnościach wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne.
Na stałe zatrudniamy również nauczycieli: muzyki, plastyki oraz języka angielskiego
. Współpracujemy z psychologiem, logopedą, instruktorami tańca i baletu.

Każdą grupą dzieci opiekuje się dwoje nauczycieli oraz asystentka.

Co roku prowadzimy szkolenia dla kadry pedagogicznej, dzięki czemu cały czas zmieniamy się na lepsze. Nasi nauczyciele stale rozwijają swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w licznych kursach, m.in.:

 1. Glottodydaktyka - prof. Rocławskiego
 2. Dziecięca Matematyka wg Gruszczyk - Kolczyńskiej
 3. Warsztaty muzyczne Carla Orffa
 4. Trening skutecznego nauczyciela wg Gordona
 5. Metoda Dobrego Startu - prof. Bogdanowicz
 6. Pedagogika zabawy - Klanza
 7. Kodowanie
 8. Kinezjologia edukacyjna
 9. Metoda Batii Srauss
 10. Gimnastyka wg Weroniki Sherborne
 11. Gimnastyka z elementami Jogi
 12. Empatia w przedszkolu

Większość nauczycieli to osoby doświadczone. Współpracują z nami od wielu lat, a ich dzieci często są również naszymi wychowankami.

Poniżej zapoznacie się Państwo z historiami – naszymi oraz poszczególnych osób pracujących w oddziałach przedszkola Nutka.

Kadra

Justyna Glica

właściciel, dyrektor generalny

Ukończyłam studia na kierunkach: pedagogika przedszkolna, pedagogika wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną oraz marketing i zarządzanie.

Wyznaczam kierunki, w jakich będzie się rozwijać przedszkole, sposoby realizacji zadań, inspiruję i motywuję kadrę. Bezpośrednio nadzoruję pracę dyrektorów poszczególnych oddziałów, ściśle z nimi współpracuję. Całe życie zawodowe poświęcam myśleniu nad tym, co jeszcze mogę zrobić lepiej, aby dzieci w naszym przedszkolu były bezpieczne, szczęśliwe i mogły rozwijać swoje zainteresowania.

Prywatnie jestem mamą Ani i Krzysia, szczęśliwych absolwentów Nutki. W wolnych chwilach lubię czytać literaturę z zakresu wychowania, motywowania, psychologii dziecka. Poza literaturą zawodową uwielbiam czytać kryminały, zwłaszcza polskich oraz skandynawskich autorów. Uwielbiam samodzielnie organizować podróże, podczas których podziwiam architekturę, szeroko pojętą sztukę i zachwycam się walorami przyrodniczymi. Moje zamiłowanie do sztuki zdecydowanie przekłada się na działania podejmowane w przedszkolu. Ciągle poszukuję nowych inspiracji do przedszkolnych dekoracji, strojów, tańców oraz - oczywiście - muzyki.

Izabela Łukasiak

dyrektor przedszkola Nutka w Starej Iwicznej

W przedszkolu Nutka pracuję od lipca 2010 roku. Z wykształcenia jestem nauczycielem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, absolwentów przedszkola Nutka. Przedszkole od najmłodszych lat zaszczepiło w nich miłość do muzyki. Mój syn nadal rozwija swoją pasję i gra na instrumentach klawiszowych.

Jestem osobą bardzo cierpliwą, spokojną oraz empatyczną, co w mojej pracy jest niezwykle cenne. Szybko nawiązuję kontakt z dziećmi. W pracy staram się przede wszystkim skupiać na potrzebach dzieci, gdyż to za nimi stoją wszelkie pozytywne, czy negatywne zachowania. Przedszkole to ludzie, dlatego ważne jest dla mnie budowanie odpowiedzialnego i czułego na potrzeby dzieci zespołu pracowników, nauczycieli oraz kadry pomocniczej. Bardzo cenię sobie bezpośredni kontakt z Rodzicem i dobrą współpracę. W wolnych chwilach lubię piesze wędrówki po naszych pięknych Bieszczadach, odpoczynek na łonie natury oraz uprawianie ogródka. Ogromną przyjemność sprawia mi gotowanie dla bliskich oraz przygotowywanie przetworów.